Jaunos psichodelinio roko grupės iš Kauno „Flash Voyage“ (Regimantas Visockis, Germanas Daškevičius, Karolis Pročkys ir Rytis Baranauskas) laukia viena geriausių vasarų: 17 koncertų, 5 festivaliai, debiutinis albumas (jį, pavadintą „Voyage in a Flash, vinilo pavidalu ką tik išleido „Suru Records“), vėliau ir jo pristatymo koncertai.
Pirmojo flešų hito peržiūros „YouTube“ jau siekia 850 tūkst., o skaitant žiūrovų komentarus atrodo, kad tai yra grupė, gebanti sukelti stiprių emocijų ir užtikrintai gausinti savo gerbėjų gretas:
Bernai, aš jus pirmakart išgirdau vakar prieš King Krule konca. Sugražinot mane trumpam į vasarą Labai afigena ką jūs darot, nesustokit!!! ir varykit į spotify.
best anti-anxiety meds
Eina sau, kodėl aš tik dabar atradau tokį masterpiece? Loving the chill vibes❤️
Šį pavasarį „Flash Voyage“ buvo pakviesti tapti „Kauno – Europos kultūros sostinės 2022“ ambasadoriais, įsijausti į organizacijos veiklą ir skleisti žinią apie Kauno kultūrines- bendruomenines iniciatyvas. Dar iki oficialaus paskelbimo, kad Kaunas 2022-aisiais taps kultūros traukos tašku, prasidėjusi ambasadorių programa vienija įvairių sričių lyderius ir ne tik kauniečius, kurie nori atstovauti miestui Europos kultūros sostinės kontekste. Juos siekiame priartinti prie organizacijos veiklos, leisti pajusti projekto vyksmą.
„Turėjome galimybę išvažiuoti į Vilnių, bet norime kelti muzikos sceną čia, savo namuose. Negerai, kai viskas koncentruojasi viename mieste. Man atrodo, kad Kauno atsigavimas, kurį patiriame dabar, gali būti įkvepiančiu pavyzdžiu ir kitiems miestams“, – sako grupės vokalistas Regimantas Visockis.
Pagiriamasis žodis Kaunui
„Matome Kauną kaip labai sparčiai iš pelenų kylantį feniksą. Galima pasidžiaugti ir infrastruktūros tvarkymu, ir renginiais, didėjančia kultūros pasiūla. Žmonės darosi europietiški, ryškūs. Smagu, kad mieste jaučiasi bendruomeniška dvasia. Tokio jausmo pasigendame, pavyzdžiui, Vilniuje, kur veiksmo daug, bet daugiau ir skirstymosi į „mes“ ir „jie“, – pastebi „Flash Voyage“ bosistas Germanas Daškevičius.
Grupės nariai pripažįsta, kad anksčiau miesto vaizdas buvo gerokai liūdnesnis. „Būdavo baisu išeiti į gatvę, žmonės vengė išsiskirti – ryškiau apsirengti ar susišukuoti, nes galėjai sulaukti daug piktų žvilgsnių ar netgi pasiūlymo „į dantis“. „Alternatyvesnė kultūra mieste buvo išsislapsčiusi pakampėse ir tokiose vietose kaip „Suflerio būdelė“, o dabar viskas plečiasi ir auga. Džiugu, kad keičiasi miesto požiūris ir į gatvės meną – tai, kas anksčiau buvo uždažoma, dabar gali būti vieša, matoma“, – vienas kitam linkčioja R. Visockis ir gitara bei sintezatoriumi grojantis Karolis Pročkys.
„Būdami Kaune jaučiame didelį kauniečių entuziazmą. Šis miestas turi daug potencialo: neišnaudotų erdvių, kur gali vykti parodos, koncertai. Anksčiau atrodydavo, kad čia tiek daug galimybių, bet niekas nieko nedaro, o dabar reikia suspėti, kol kiti nenugvelbė iš panosės“, – sako G. Daškevičius.
Linksmą pokalbio toną palaikantys „Flash Voyage“ geruosius Kauno pokyčius sieja su įstojimu į Europos Sąjungą, globalizacija, internetu ir savivaldos atsinaujinimu.
O kas jums yra Europa?
Germanas: Mes visi esame Žemės gyventojai, todėl reikia vienytis, o ne skirstytis. Europos Sąjunga tą ir daro, ardydama sienas tarp valstybių. Europa jaučiasi ir Kaune, kur šiandien galima sutikti daug kitataučių. Dar Europa skatina atrasti kažką naujo…
Voyage yra kelionė. Kiek jums svarbu keliauti?
Regimantas: Be kelionių nebūtų gera grįžti namo, į Kauną, kur jaučiamės jaukiausiai. Vojažai yra labai svarbūs, o keliavimas per muzikos žanrus ir ieškojimas kažko naujo irgi su tuo susiję. Ieškai pasaulio, ieškai savęs, o grįžti į Kauną… Kultūros sostinė irgi yra tarsi viso miesto kelionė.
Apie kokį Kauną svajojate?
Germanas: Be remontų! Miestas turi daug projektų – tikiuosi, kad jie bus įgyvendinti. Svarbu išlaikyti senąjį Kauną, senus tarpukario pastatus.
Regimantas: Kaune gamta dažnai persipina su miestu. Svarbu, kad pastarasis išlaikytų ir savo žaliąją pusę, kad viskas nebūtų užstatyta, kad išliktų tos oazės, kur ir dabar kauniečiai gali atsigauti: Nemuno sala, Ąžuolynas, Vytauto parkas, Santaka… Svajojame, kad Kaunas būtų toks, kuriame visi randa savo vietą: ir sportas, ir menas… Ateities Kaunas – tai laimingas ir draugiškas miestas, kuriame gyvena drąsūs žmonės, o neapykantos lieka vis mažiau.
Kaip vertinate tai, kad Kaunas 2022 m. taps Europos kultūros sostine?
Grupės būgnininkas Rytis Baranauskas atvirauja, kad sužinojus apie kultūros sostinės titulo suteikimą Kaunui aplankė jausmas, jog tai įvyko pačiu laiku – kartu su miesto sužydėjimu.
Regimantas: Būsimi pokyčiai Kaunui bus tik į gera: sulauksime daug turistų, be to, vis dar daug žmonių nedalyvauja kultūriniame gyvenime, todėl tikimės, kad kultūros sostinės programa išjudins ir juos. Norime, kad kultūra pasklistų iš centro į kitus rajonus ir ten žmonės taip pat galėtų mėgautis kultūriniu gyvenimu.
Karolis: Žinoma, po labai didelio bumo gali įvykti ir nusileidimas, bet mūsų dar laukia labai gražūs augimo metai!
facebook.com/flashvoyage
kaunas2022.eu
Paulina Kuzmickaitė
Donato Stankevičiaus nuotr.
Fotografuota VDU Botanikos sodo oranžerijoje
Straipsnis publikuotas žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“ 2019 m. birželio numerio rubrikoje „Kaunas 2022“